Lapszám: Orvosok Lapja | 2011 | 8. évfolyam 6. szám
Szerző:

Ön kint van a vízből?

2011-08-04

Az általunk megkérdezett orvosok mindannyian elmennek hosszabb-rövidebb pihenőre a nyáron, ám egyöntetűen azt mondták: az egy-két hétig tartó nyaralások alatt az ember csupán bajosan tudja magát maradéktalanul kipihenni vagy főleg újratölteni a lemerült elemeket.

Szakmai utak után

Balatonkenesén, a családi nyaralóban töltök el néhány hosszú hétvégét, illetve egyhuzamban egy-másfél hetet. Több külföldi szakmai úton is részt vettem az elmúlt időszakban, így nem is vágyom most más országba. Ezek az utak alapvetően nem a pihenésről szólnak, de mégis kikapcsolnak a mindennapi monotonitásból, kiszakítanak a hétköznapokból. Ami a nyaralás időtartamát illeti, nyilván több pihenésre lenne igényem, de nem tudok hosszabb időre elmenni: köt a beosztás, illetve a páciensekkel sem tehetem meg, hogy félbehagyok bizonyos kezeléseket, amíg én szabadságra megyek. A környezetemben úgy látom, a kollégák többsége el tud menni nyaralni. Sokan utaznak külföldre is, elsősorban közelebbi, európai országokba.

dr. Molnár Bálint,

fogorvos

 

Nyaralás alatt nem keresek

Vállalkozóként sajnos szem előtt kell tartanom azt a tényt, hogy amikor nyaralni vagyok, abban az időszakban nem keresek pénzt. Rendszerint évente há­rom-négy alkalommal megyek szabadságra egy-egy hétre. Egyhuzamban legalább két hétre lenne szükség ahhoz, hogy érezhető legyen a hatás, és az ember kipihenje magát, de az említett financiális okok miatt nem jellemző ez az időtartam. Tíz nap néha összejön, ám annál több nem nagyon.

dr. Szabó Sándor,

belgyógyász

 

Három hét kellene

Belföldön nyaralunk idén a rokonoknál. Általában az jellemző, hogy több alkalommal megyünk el négy-öt napra, és elsősorban a kirándulós típusú pihenéseket részesítjük előnyben a vízparti kikapcsolódással szemben. Az én jelenlegi munkám szerencsére nem annyira megterhelő, de kórházban dolgozva biztosan hosszabb szabadságra lenne szükségem. Egyébként is azt mondják, hogy elméletileg a három hetes pihenés lenne az ideális: egy hét, amíg az ember kikapcsol, további egy hét a tényleges lazítás, és még egy hét, amíg rákészül a munkára.

dr. Boldog Zsuzsanna,

megelőző orvostani, népegészségtani szakorvos

 

Versenyképes kell, hogy maradjak

Rovinjban, Horvátországban töltünk majd el egy hetet – azért csak ennyit, mert a nyár többi részében dolgoznom kell. A válság előtt általában egész augusztusban szabadságon voltam, ma azonban ezt már nem engedhetem meg magamnak, hiszen muszáj versenyképesnek maradni, folyamatosan jelen kell lenni a piacon. Ha sok idő esik ki a munkában, azzal sajnos sok pénz is kiesik… Magánemberként pe­dig támogatnom kell a gyerekeket is, akik ma már szintén családos emberek, és a fiataloknak is rendkívül nehéz manapság. Ez
az egy hét természetesen nem elég ahhoz, hogy maradéktalanul kipihenjem ma­gam, de a semminél mindenképpen jobb.

dr. Ignácz Zsuzsanna,

plasztikai sebész

 

Kötnek a szülések

Egy hétre megyek el nyaralni külföldre, vízpartra. Ennél több időre ritkán tudok elutazni, hiszen a szülések engem is kötnek. Igyekszem úgy intézni a szabadságomat, hogy akkor menjek el, amikor éppen nem várható szülés. A nyári szabadság mellett télen is el szoktam utazni egyszer az ünnepek utáni időszakban.

dr. Bokor András,

szülész-nőgyógyász

 

Madár­gyűrűzés, vadászat

Külföldre és belföldre is megyünk, összesen mintegy két-három hét időtartamban. Ennek egy része vízparti nyaralás, a maradék aktív pihenés: madárgyűrűzéssel, illetve vadászattal foglalkozom. Jó lenne ennél többet is pihenni, de nincs rá mód, év közben pedig kötött szabadságkivétel is van a húsvéti, illetve a karácsonyi ünnepek idején. Egyébként hiába érzi az ember úgy a szabadsága végeztével, hogy kisimult és feltöltődött, a kórházban sokszor már az első napon úgy elfáradok, mintha nem is mentem volna el nyaralni…

dr. Torday László,

onkológus

Cikk értékelése

Még senki sem értékelte a cikket.

Hozzászólások